3-lety kluk, problem s chuti k jidlu od Katerina (09 VI 2014)

Dobrý den,
Mám 3-letého syna. Váží 15,5 kg při výšce 104,5 cm. Problém je v tom, že velmi málo jí a jen vybraná jídla. Je velmi útlý, hubený. Někdy pouze vypije ráno mléko ( Nutrilon) a večer a přes den něco málo sní, třeba jen 3 lžíce polévky. Jinak je veselý, plný energie a výsledky má v pořádku ( krevní obraz, moč). Mám ale strach, že má nedostatek živin , že dostane anémii či jinak onemocní. Momentálně odmítá i své oblíbené jídla. Nechce otevřít pusu, podívá se na jídlo a řekne že to nechce. Nevím jak ho přesvědčit, aby jídlo alespoň zkusil. Když ho zkouším vyhladovět, tak je schopný klidně celý den nejíst. Existuje něco na povzbuzení chuti k jídlu? Jak přesvědčit dítě aby začalo jíst?

 • Nechutenství od MUDr. Cibulková (06 VIII 2014)

  Příjemný den, v tomto věku je medikace pro děti velmi omezená, ale v lékárně nabízí několik sirupů, které mohou částečně pomoci:
  např.PEDIAKID - povzbuzení chuti k jídlu, MultiSanostol vitaminový sirup. Do jídla dítě nenutit, je výborné stolovat s dítětem zároveň s dalšími
  členy rodiny - ne dítě samostatně a poté dospělí. To je první krok možného úspěchu. Samozřejmě je třeba vyloučit i závažnější
  příčinu potíží, včetně funkce štítné žlázy, hladiny serového železa.....Určitě je na místě konzultace s praktickým dětským lékařem.
  Posouzení percentilových grafů dítě.....Jedna jednoduchá a konkrétní rada nejspíš neexistuje.

Jméno:
Předmět:
Komentář:
Zadejte kód:

Poslední úprava 2014-06-09 MUDr. Jana Cibulková