Otevřená diskuze

Příspěvky nejsou redigovány. Za jejich obsah odpovídá diskutující.

 • Otazka od Marie (18 XI 2019)

  Dobrý den jak budou ordinační hodiny v prosinci děkuji

 • Nový klient od Katka (18 VII 2014)

  Dobrý den, p. Doktorko,

  chtěla jsem se Vás zeptat, jestli přijímáte po osobní domluvě nové klienty- novorozence? Já mám termín porodu koncem září, tak jsem se Vás chtěla zeptat, kdy bych se měla k Vám přijít domluvit?

  Předem děkuji za Vaši odpověď.
  S přáním pěkného dne.

  • Registrace od MUDr.Cibulková (06 VIII 2014)

   Příjemný den, registrujeme nové pacienty po předchozí individuální domluvě ( lze nás kontaktovat emailem nebo telefonicky, osobně v době ordinace). Upřednostňujeme děti neregistrované pro již naplněnou kapacitu ambulance .

 • 3-lety kluk, problem s chuti k jidlu od Katerina (09 VI 2014)

  Dobrý den,
  Mám 3-letého syna. Váží 15,5 kg při výšce 104,5 cm. Problém je v tom, že velmi málo jí a jen vybraná jídla. Je velmi útlý, hubený. Někdy pouze vypije ráno mléko ( Nutrilon) a večer a přes den něco málo sní, třeba jen 3 lžíce polévky. Jinak je veselý, plný energie a výsledky má v pořádku ( krevní obraz, moč). Mám ale strach, že má nedostatek živin , že dostane anémii či jinak onemocní. Momentálně odmítá i své oblíbené jídla. Nechce otevřít pusu, podívá se na jídlo a řekne že to nechce. Nevím jak ho přesvědčit, aby jídlo alespoň zkusil. Když ho zkouším vyhladovět, tak je schopný klidně celý den nejíst. Existuje něco na povzbuzení chuti k jídlu? Jak přesvědčit dítě aby začalo jíst?

  • Nechutenství od MUDr. Cibulková (06 VIII 2014)

   Příjemný den, v tomto věku je medikace pro děti velmi omezená, ale v lékárně nabízí několik sirupů, které mohou částečně pomoci:
   např.PEDIAKID - povzbuzení chuti k jídlu, MultiSanostol vitaminový sirup. Do jídla dítě nenutit, je výborné stolovat s dítětem zároveň s dalšími
   členy rodiny - ne dítě samostatně a poté dospělí. To je první krok možného úspěchu. Samozřejmě je třeba vyloučit i závažnější
   příčinu potíží, včetně funkce štítné žlázy, hladiny serového železa.....Určitě je na místě konzultace s praktickým dětským lékařem.
   Posouzení percentilových grafů dítě.....Jedna jednoduchá a konkrétní rada nejspíš neexistuje.

 • Spánek od Nepřihlášený (23 X 2013)

  Dobrý den, mám 4 měsíční dceru. Přes den spí přesně 40 min, poté se vzbudí a už nezaspí. Ale přitom je unavená. Takze za hodinu max hodinu a pul opět uspáváme. Celý den nedělám nic jiného než uspávám. Mohla by jste mi prosim poradit, jaký tip homeopatik bych mohla vyzkoušet a v jakém dávkování. Moc dekuji

 • Reference od Jana (08 VIII 2013)

  Dobry den,

  Slysela jsem na Vas skvela doporuceni, rada Vas navstivim!

 • Souhlas s nepov. očkováním od Eva (11 VI 2013)

  Dobrý den, co se týče souhlasu obou rodičů s nepovinnými očkováními, je třeba mít pro každé nové očkování nový souhlas?
  Děkuji.

 • Objednávání od Nepřihlášený (10 VI 2013)

  Dobrý den,
  Chtěla bych se u Vás objednat přes email, je to možné?

  • Objednávání přes e-mail od Administrátor (10 VI 2013)

   Dobrý den,
   objednávání pomocí e-mailu je principiálně možné, ale je celkem nepraktické, protože neumožňuje bezprostřednou interakci s obsazením požadovaného termínu.
   Pro nemocné je mnohem vhodnější objednávání přímo na našich stránkách, nebo telefonickou domluvou se sestřičkou, která domluvený termín na stránkách zablokuje.

 • Novorozenec od Zuzana (22 II 2013)

  Dobrý den, chci se zeptat, zda novorozené děti navštěvujete u nich doma či probíhá první prohlídka v ordinaci?
  Děkuji

  • Odpověď od MUDr. Jana Cibulková (22 II 2013)

   Většinou probíhá první návštěva novorozenců u nás v ordinaci, a to především z časových důvodú. Při počtu kojenců, které máme v péči, není reálné všechny navštívit v domácím prostředí. Případnou potřebu návštěvy v rodině posuzujeme individuálně a miminka navštěvujeme.

 • Jak vybrat inhalátor ? od Nepřihlášený (20 II 2013)

  Dobrý den, rozhodla jsem se koupit pro své často nemocné děti inhalátor, ale...
  Když jsem se podívala na internet, zjistila jsem, že je asi milion druhů a který vybrat?
  Chtěla bych takový, který má masku i je možnost použití "do prostoru".
  Poradíte mi, jistě máte více zkušeností s těmito přístroji. Děkuji za odpověď

  • inhalátor od nepřihlášený (21 II 2013)

   Dobrý den, u nás v ordinaci máme dobrou zkušenost s inhalátorem-BODY form,který je ultrazvukový-úplně tichý- dá se z něj inhalovat pomocí náustku nebo maskou nebo jen zvlhčovat vzduch v prostoru.Je malý,lehce přenosný a jeho cena je kolem 2100 Kč.
   Dá se sehnat ve zdravotnických potřebách,kde vám ho pokud zrovna není i rádi objednají.

   Ještě Vám můžu doporučit inhalátor,který jsme používali v nemocnici- od firmy PROJET - který je také ultrazvukový,je o něco větší-možná stabilnější,dá se s ním inhalovat také jak maskou,tak náustkem a stojí mezi 4-5 000 Kč.
   Pokud chodíte s dětmi k nějakému alergologovi a děti jsou často nemocné nebo mají trvalou léčbu,mohl by vám inhalátor i napsat (záleží na domluvě s ním)

   Mějte pěkný den:)

 • Nový pacient od Nepřihlášený (12 X 2012)

  Dobrý den, prosím berete i nové pacienty?

  • odpověď od Nepřihlášený (12 X 2012)

   Příjemný den, registrujeme nové pacienty po předchozí individuální domluvě ( lze nás kontaktovat emailem nebo telefonicky, osobně v době ordinace). Upřednostňujeme děti neregistrované pro již naplněnou kapacitu ambulance .

Jméno:
Předmět:
Komentář:
Zadejte kód:

Poslední úprava 2011-12-13 MUDr. Jana Cibulková